Hakkımızda

DR. Balta Health & Beauty markasını yaratan Ahmet  İzzet  Balta Çapa Tıp Fakültesi mezunudur. ÇÜTF ‘de üroloji uzmanlığı tamamlamıştır. Dr. Asena Balta  Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmiş, Çukurova Üniversitesinde Genel Cerrahi uzmanlığı yapmıştır. Kendi uzmanlık alanlarına ek olarak Medikal Estetik uzmanlığını da Fransa ve Türkiye’de tamamlayan Dr. Balta’lar Adana ve Çukurova bölgesinde medikal estetik uygulamalar ilk başlatanlardandır. Adana’da zayıflama, bölgesel incelme, selülit tedavisi için mezoterapinin ilk uygulayıcılarındandırlar.

 

    Yıllar içerisinde kırışıklık  tedavisi, antiaging amaçlı botoks uygulamaları hyaluronıc asitle yapılan dolgu uygulamaları konusunda Adana’daki en iyi ve en tecrübeli hekimler olmuşlardır. Her yıl tüm yurtiçi ve yurtdışı bilimsel kongreleri takip ederek tüm yenilikleri kliniklerinde yapmaktadırlar. Dr. Balta’lar  Ozon tedavileri, Detoks, ameliyatsız burun estetiği, dudak dolgusu, PRP,CGF, kolajen uygulamaları, somon DNA, göz altı ışık dolgusu, gibi ameliyatsız estetik uygulamalar konusunda önde gelen isimlerdir.

 

   Zayıflamada soğuk lipoliz, lipoliz iğnesi, microfit , LPG , Radyofrekans ile hem bölgesel yağların azaltılması hem de selülit sorunu çözülmektedirler.

 

   Klinikte lazer epilasyonla başlayan uygulamaları Alexdrite  lazer, IPL lazer, fraksıyonel lazer, Q-swich lazer gibi giderek artmışlar. Bu sistemler sayesinde dövme silmeden, güneş lekelerinin tedavisinden, vajen daraltma, idrar kaçırma , lazerle göz kapağı ameliyat tedavisine kadar geniş yelpazede uygulamalar yapılmaktadır. 

 

     Yine Dr. Baltalar kolon hidroterapi ile bağırsakları yıkayıp, ozon uygulamalarını  hem rektal hem de damar yoluyla (majör ozon ) uygulayarak pek çok kronik hastalığı detoks mekanizmasını işleterek tedavi etmekteler. Beslenme takibi ile hem diyabet (şeker), yüksek tansiyon, romatizma gibi pek çok hastalığı tedavi etmekteler .

 

    Dr. Ahmet İzzet Balta nöral terapi ve prolo terapi  uzmanlığını da yine pek çok ağrı tedavisinde de kullanmaktadır.

 

 Mezoslim markası Dr. Balta’ların Adana’da yarattığı  estetik ve güzellik markası olarak güvenir, sağlıklı, uygun fiyat ve kişi memnuniyeti odaklı çalışan köklü bir kuruluştur. Mezoslim hem Estetik hem de sağlık hizmeti verilen bir polikliniktir. 2017  yılından itibaren İstanbul Nişantaşı şubesi de hizmet vermektedir.

 

İletişim Bilgisi

Merkez: Kurtuluş Mh. 64020 Sk. Yücel Hanım Apt. No: 4 Seyhan - Adana
Tel: 0 322 459 75 67 - 0 554 891 40 92

Şube: T. Özal Bulvarı Mahfesığmaz Mh. Şeref Apt. Altı No: 85/A Çukurova - Adana
Tel: 0 322 232 16 03 - 0 554 891 40 90

İstanbul Ofis: Muradiye Bayır Sk. No: 39 / B Teşvikiye - Şişli / İstanbul

Tel: 0 212 227 80 81 - 0 554 891 40 91